Те, що ми любимо

Проекти, що ми створюємо

Лісовий театр

Плескотить вода, шумить теплий вітерець, співають птахи, а за ними й жаби влаштували справжнісінький хор. Шишка впала просто під ноги прохожому… Пісок, хвойні дерева, небесна блакить… Ліс зачаровує своєю красою. А якщо відпочинок на природі супроводжується живою музикою – це верх блаженства.
Послухати класичні мелодії на лоні природи, відчути естетичне задоволення від вистави, захопитися яскравим сюжетом ретро фільму херсонські театрали приїздять на базу «Чумацька криниця» в Олешківському лісі.


Лісовий театр було створено у 2011 році. Вперше на цій сцені зіграв театральний колектив з Білорусії під час 13 Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» – виставу «Чайка» Антона Чехова.
Цікаво, що мінчани спочатку ставили п'єсу на дачі у художнього керівника свого театру. І ось запропонували поділитися передовим досвідом Олександру Андрійовичу Книзі.
Для артистів у невеликої водойми спорудили дерев'яну сцену. Декораціями стали природні умови - наш піщано-лісовий пейзаж.
Звичайно, грати під відкритим небом непросто: сонце то вийде, то зайде, а то і капелюх з голови вітром зірве.
Світло - який вийде, акустика - непередбачувана. Але що то особливе в вуличних виставах, безумовно, є. Те, заради чого артисти погоджуються на подібний "екстрим". І заради чого глядачі готові сидіти дві години жорстких дерев'яних лавках.
Певний час майданчик використовувався для роботи запрошених колективів під час фестивалю. Серед зіграних була вистава «Понтій Пілат» за романом Михайла Булгакова, в якій взяли участь білоруський актор Ігор Сігов та заслужений артист України Сергій Кияшко.
Проте першим повноцінним проектом Херсонського театру, створеним спеціально для сцени театру просто неба, стала вистава за твором Лесі Українки «Лісова пісня» (режисер Сергій Павлюк).
В репертуарі Херсонського театру є чотири вистави, які творчий колектив грає на сцені Лісового театру:
• «Лісова пісня» Л.Українки
• «Кицька на спогад про темінь» Н.Неждани
• «Майська ніч» М.Гоголя
• «Сон літньої ночі» В.Шекспір
Квитки на вистави у лісі можна придбати в касах театру і на сайті.
Лісовий театр - особливе місце, адже сценографію до вистави створює сама природа: зоряне небо, звуки вечірнього лісу, пісок під ногами і шум вітру – все це утворює незабутнє враження від перегляду вистави.
Сезон у Лісовому театрі відкривається в травні і закривається у вересні. Проте сам простір U_Lisi завжди відкритий для гостей: тут у театральний «не сезон» приїздить до своєї резиденції Дід Дороз, а під час масниці ліс стелиться ароматами млинців та трав’яних чаїв.